top of page

Korekcia vrások botulotoxínom

Korekcia mimických vrások botulotoxínom

 

Čo je to botulotoxín a aké je jeho využitie v estetickej medicíne?

 

Ide o látku produkovanú baktériami Clostridium botulinum. Má myorelaxačné účinky, preto sa v estetickej dermatológii uplatňuje ako prevencia vzniku, ale aj terapia už existujúcich mimických vrások. Najčastejšie ošetrovanými lokalitami sú čelo a okolie očí. Pri aplikácii v oblasti podpazušia, dlaní alebo chodidiel dokáže veľmi účinne zabrániť nadmernému poteniu (hyperhidróze).

 

Nie je terapia botulotoxínom nebezpečná?

 

O botulotoxíne existuje veľké množstvo mýtov. Pacienti majú často obavy, že tento jed môže negatívne ovplyvniť ich zdravie. V skutočnosti platí známe: "Dosis facit venenum", teda "Dávka robí jed". V korektívnej dermatológii používame botulotoxín v minimálnej dávke, ktorá je dostatočne účinná na dosiahnutie požadovaného efektu a zároveň maximálne bezpečná pre pacienta.

 

Ako ošetrenie prebieha?

 

Botulotoxín aplikujeme injekčne do svalov v cieľovej oblasti. Používa sa veľmi tenká ihla, takže zákrok je len minimálne bolestivý. Nástup účinku môžme očakávať najskôr za 48 hodín, ale na úplný efekt ošetrenia treba čakať 14 dní.

 

Ako často je potrebné zákrok opakovať?

 

Trvanie účinku je veľmi individuálne, závisí od mnohých faktorov ako svalová aktivita, rýchlosť odbúrania účinnej látky, počet aplikácií atď. V priemere ide o dobu 4-8 mesiacov. Po aplikácii botulotoxínu dochádza k blokovaniu uvoľňovania acetylcholínu v oblasti nervovosvalového spojenia, čím sa preruší prenos vzruchu do svalu. Výsledkom je jeho relaxácia. Náš mozog si počas tejto doby zvykne sval nepoužívať, čo takisto prispieva k predĺženiu doby účinku. Na našej klinike preferujeme prirodzený vzhľad, preto odporúčame radšej častejšiu aplikáciu pri zachovaní miernej mimiky tváre.

 

Aké sú odporúčania po zákroku?

 

Intenzívne precvičovať mimiku ošetrenej obasti, 4 hodiny sa nepredkláňať, neľahnúť si. Niekoľko dní po zákroku necvičiť. V najbližších 2 týždňoch je potrbné vyhnúť sa masážam v danej lokalite.

Please reload

Tím Dermarevolta je tu k Vašim službám.

Objednajte sa už dnes!

bottom of page