top of page

Estetická konzultácia

Úvodná konzultácia s odborníkmi na estetickú dermatológiu

Zbadali ste v poslednej dobe na Vašej pleti prvé vrásky?

Už dlhšie pozorujete ako Vaša pleť starne a stráca na jase a pružnosti?

Trápi Vás na tvári nejaký problém?

Nie ste spokojná s Vašou mimikou alebo celkovým výrazom tváre?

Chceli by ste vyzerať a cítiť sa krajšie a mladšie?

Ak ste aspoň na 1 z týchto otázok odpovedali áno, ste na správnom mieste. Prvým a veľmi dôležitým krokom pred akýmkoľvek estetickým zákrokom je totiž dôkladná estetická konzultácia. Základom úspechu našich kvalifikovaných odborníčok na estetickú dermatológiu je profesionálny a individuálny prístup ku každému zákazníkovi.

Cieľom úvodnej estetickej konzultácie je zodpovedať Vaše otázky a poskytnúť Vám relevantné informácie tak, aby ste sa mohli správne a informovane rozhodnúť. V neposlednom rade ide aj vybudovanie určitej dôvery a zistenie vzájomných sympatií. Bolo by totiž nesprávne podstúpiť zákrok u lekára, ktorému nedôverujete, alebo ktorý Vám jednoducho nie je sympatický.

Najdôležitejšou súčasťou konzultácie je pre nás vypočuť si Vaše očakávania, požiadavky, obavy zo zákroku a celkovo dôvod prečo ste nás vyhľadali, čo Vám na Vašom výzore vadí a čo by ste chceli zlepšiť. Na základe toho Vám vysvetlíme všetky dostupné terapeutické možnosti a poradíme, aké ošetrenia by boli pre Vás najvhodnejšie.

 

Úplnou samozrejmosťou je zodpovedanie Vašich prípadných otázok tak, aby ste od nás odchádzali spokojná a informovaná. Po konzultácií je už na Vašom rozhodnutí, či si hneď dohodnete termín ošetrenia, alebo si to ešte doma rozmyslíte a v prípade záujmu sa následne objednáte telefonicky, alebo mailom.

Esteticka konzultacia.jpg

Aký majú ženy štandardne postoj k estetickým zákrokom?

Na základe viacerých prieskumov vieme, že názory žien na estetické procedúry sa vekom menia :-)

Žena v dvadsiatich rokoch: "Nikdy by som si nedala pichnúť botox, alebo kyselinu hyalurónovú. Nechápem ženy, ktoré to robia."

Žena v tridsiatich rokoch: "Veľa krát som si už na internete študovala aplikáciu botulotoxínu a výplňových materiálov, ale hanbím sa o tom hovoriť a trochu sa tých ošetrení aj bojím."

Žena v štyridsiatich rokoch: "Už nemôžem ďalej čakať, súrne potrebujem niečo so sebou robiť. Len neviem kde začať..."

Žena po päťdesiatke: "Ach, keby som tak bola skôr objavila a absolvovala nechirurgické estetické zákroky..."

V praxi sa často stretávame s tým, že sa ženy spamätajú naozaj v pokročilom veku. Vtedy je už niekedy veľmi ťažké naplniť ich očakávania o úžasnom omladení. Príznaky starnutia síce dokážeme do značnej miery potlačiť, ale pokiaľ bola pleť dlhé roky zanedbávaná a na tvári sú hlboké vrásky, na výrazné omladenie môže už byť neskoro.

Dôležité je teda neotáľať a včas skonzultovať stav Vašej pleti s odborníkom. Hlavne v mladšom veku totiž platí, že keď sa postupuje systematicky, zlepšenie výzoru, alebo kvality pleti nemusí byť vôbec finančne náročne. A naopak, dobiehanie toho, čo sme v mladosti zanedbali je nielen oveľa drahšie, ale aj menej efektívne.

Nie je to predsa márnivosť podstúpiť takéto zákroky už v mladom veku?

Mnohé štúdie preukázali, že ženy sa často cítia previnilo za to, že chcú vyzerať lepšie a mladšie ako v skutočnosti sú. Pritom je to však úplne normálne, veď kto by nechcel vyzerať mladšie a príťažlivejšie. Ide len o určitý predsudok - dalo by sa to porovnať napr. s návštevou kaderníctva, kde v podstate ide o to isté - mať pekný účes, vyzerať lepšie a cítiť sa sebavedomejšie.

Práve v súčasnej dobe je lepší výzor čoraz dôležitejší. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že "krajší" ľudia majú v dnešnom svete mnohé výhody. Takmer všetky prieskumy preukázali, že "krajší" zamestnanci majú výrazne vyššie platy, ako ich kolegovia na rovnakých pozíciách. Rovnako aj 3-mesačné bábätká preferujú na základe inštinktu krajšie a súmernejšie tváre. Rozhodne teda nejde o márnivosť, ale o to, ako si vážime sami seba a ako sa chceme cítiť.

Aké sú ohlasy zákazníkov, ktorí prvý krát podstúpili nejaký estetický zákrok?

Túto otázku zodpovieme príbehom jednej našej dlhoročnej zákazníčky. Pri úvodnej konzultácii sa lekárovi zdôverila, že pred štyrmi rokmi stratila manžela a vždy, keď sa pozrie do zrkadla, vidí na svojej tvári smútok. Následne u nás táto pani absolvovala ošetrenie, ktorého cieľom bolo práve odstrániť túto negatívnu emóciu z jej výrazu tváre. Keď sa k nám po nejakom čase vrátila, povedala, že ten zákrok jej doslova zmenil život. Nielen pri pohľade do zrkadla, ale aj celkovo sa cíti lepšie a sebavedomejšie, a čo je najdôležitejšie, vďaka zmenenej mimike má pozitívnejší pohľad na život.

Je možné objednať sa v rovnakom termíne na konzultáciu a zároveň na ošetrenie?

Samozrejme. Pokiaľ ste si istý, že určite chcete absolvovať nejaké ošetrenie, môžete si hneď na prvý krát dohodnúť kombinovaný termín. Práve pre zákazníkov, ktorí nie sú z Bratislavy, je to veľmi dobrá voľba, keďže tým ušetria jednu cestu.

Aký je obvyklý postup v prípade, že je potrebných viacero ošetrení?

Pokiaľ sa so zákazníkom počas konzultácie dohodneme na viacerých procedúrach, alebo kompletnom omladení tváre, niekedy nazývané aj "tekutý facelift", väčšinou odporúčame rozdeliť tieto ošetrenia do viacerých sedení. Možno ste sa už niekde stretli s iným prístupom, no nie je to úplne správne. Každé jedno ošetrenie, alebo 1-2 ml výplňového materiálu do určitej miery zmenia výraz tváre a efekt sa v plnej miere ukáže až o pár dní od aplikácie.

U nás na klinike Dermarevolta preferujeme pomalší a systematický postup podľa priorít. V prvom rade sa vždy najprv snažíme odstrániť nedostatky, nesúmernosť a negatívne emócie. Až v ďalšom kroku potom pristúpime k zvýrazneniu pekných čŕt s veľkým dôrazom na to, aby tvár pôsobila prirodzene. Výhodou takéhoto postupu pre zákazníka je nielen rozloženie finančných nákladov na viacero sedení, ale hlavne lepší a prirodzenejší výsledok.

Tím Dermarevolta je tu k Vašim službám.

Objednajte sa už dnes!

bottom of page