top of page

Frakčná mikroihličková terapia

Frakčná mikroihličková terapia AUTO-MTS BELLA

 

Čo je frakčná mikroihličková terapia?

 

AUTO-MTS BELLA je bezpečná a efektívna metóda frakčnej ihličkovej terapie kože založená na samoobnovovacej schopnosti pokožky. Táto unikátna technológia je veľmi účinná v indukcii tvorby kolagénových a elastínových vláken. Metódu možno kombinovať s vlastnou plazmou alebo sérom s kyselinou hyalurónovou. Aktívne látky sa dostávajú priamo do hlbokých vrstiev kože. Lekár si dokáže na prístroji nastaviť presnú hĺbku a rýchlosť prieniku ihličiek, ktoré robia drobné vpichy do kože pod uhlom 90 stupňov.

 

Je zákrok bolestivý?

 

Pred zákrokom vždy nanášame anestetický krém, takže samotné ošetrenie je bezbolestné.

 

Aké sú účinky terapie?

 

Efekt je možné porovnať s ošetrením frakčným laserom alebo s hlbokým chemickým peelingom, ale s neporovnateľne kratším downtime-om a s oveľa vyššou bezpečnosťou. Mechanizmus hojenia drobných vpichov je prirodzený proces. V prvej fáze dochádza k zápalovej reakcii (1-3 dni), nastáva chemotaktická odpoveď buniek a proliferácia fibroblastov. Aktivujú sa trombocyty. Počas druhej fázy (3-5 deň) pokračuje proliferácia fibroblastov, monocytov a keratinocytov. Vytvára sa základ nového tkaniva a nových kolagénových vláken. V tretej fáze (5-20 deň) sa uvoľňujú rastové faktory a fibroblasty uvoľňujú kolagén.

 

Aké sú indikácie?

 

  • jazvy

  • strie

  • postakné

  • vrásky

  • jazvy po popáleninách

 

Ako budem vyzerať po zákroku?

 

Ihneď po procedúre môžete očakávať začervenanie pleti, mierny opuch a viditeľné drobné bodky po vpichoch. Miera erytému (začervenania) závisí od hĺbky a "agresivity" ošetrenia. Po 12 hodinách je možné prekryť nedostatky minerálnym make-upom určeným pre citlivú pleť. Do 3 dní by mali prejavy ustúpiť.

 

Ako sa mám starať o pleť po zákroku?

 

Bezprostredne po zákroku Vám pleť ošetrí lekár. Doma ju umývajte čistou vodou alebo micelárnou vodou určenou pre citlilvú pleť. V deň zákroku nepoužívajte krém s chemickým UV filtrom, pretože nežiadúce chemikálie by mohli preniknúť do hlbokých vrstiev kože. Je potrebné vyhýbať sa slnku aspoň 10 dní po terapii, nasledujúce dni po zákroku môžte použiť krém s ochranným faktorom 50+. Prvé 3 dni bude pokožka suchá a napätá. Niekoľkokrát denne preto pokožku hydratujte vhodným hydratačným krémom, vhodné je tiež sérum s kyselinou hyalurónovou. Po 3 dňoch sa môžte vrátiť k používaniu bežných produktov, vhodné je zaradiť do starostlivosti sérum s vitamínom A. 14 dní sa vyhýbajte produktom na alkoholovej báze.

 

Aký počet ošetrení je potrebné absolvovať?

 

Je to veľmi individuálne, celkový počet závisí od diagnózy ktorú liečime. Minimálne je však vhodné absolvovať
3 ošetrenia.

 

 

Please reload

Tím Dermarevolta je tu k Vašim službám.

Objednajte sa už dnes!

bottom of page