top of page

Injekcná lipolýza - Aqualyx

Injekčná lipolýza - Aqualyx - svetový štandard korekcie lokálnych tukových zásob

 

Čo je to Aqualyx?

 

Metóda intralipoterapie s použitím prípravku Aqualyx je novou technológiou neoperačnej korekcie lokálnych tukových zásob. Preparát Aqualyx je unikátny svojou bezpečnosťou, biologickou kompatibilitou a plnou vstrebateľnosťou. Obsahuje chemicky modifikovaný deoxycholát sodný, ktorý je prírodným metabolitom. Ide o jediný injekčný prípravok schopný selektívne a postupne zmenšiť objem lokálneho tuku bez poškodenia svalového tkaniva a povrchových vrstiev kože. Posobí len v mieste aplikácie bez akéhokoľvek toxického účinku na organizmus.

 

V akých oblastiach je možné ho aplikovať?

 

  • horné končatiny

  • tukové depozity v záhyboch na chrbte

  • brucho

  • boky

  • vonkajšia a vnútorná strana stehien

  • vnútorná strana kolien

  • podbradok

  • gynekomastia

  • šija

 

Ako ošetrenie prebieha?

 

Lekár si najskor zakreslí aplikačnú oblasť na tele pacienta v stoji. Potom nastáva fáza samotnej aplikácie látky injekciou do podkožia (subdermálne). Po aplikácii pacient zostáva 2 minúty pokojne ležať. Prípravok Aqualyx sa riedi s 2% lidokaínom pre zníženie bolestivosti zákroku a maximálny komfort pacienta.

 

Koľkokrát treba ošetrenie opakovať?

 

Počet sedení nie je obmedzený. Na dosiahnutie optimálneho výsledku sa odporúča opakovať sedenie 2 až 4krát. Minimálny časový odstup medzi 2 aplikáciami je 20 dní.

 

Aké sú odporúčania lekára po zákroku?

 

Ihneď po zákroku može pacient pociťovať pálenie, svrbenie, pocit tepla, začervenanie v mieste aplikácie. Nosenie elastickej kompresnej bielizne s tlakom 12 mmHg výrazne zlepšuje stav po ošetrení. Odporúča sa začať hneď po aplikácii prípravku a pokračovať po dobu 2-7 dní. Po procedúre by pacient nemal vystavovať ošetrenú oblasť priamemu teplu (expozícia slnečnému žiareniu, sauna, teplý kúpeľ atď.) po dobu 10-14 dní.

 

Pre koho zákrok nie je vhodný?

 

Zákroku by sa mali vyhnúť tehotné a kojace ženy, ľudia s lokálnou alebo systémovou infekciou v čase ošetrenia, poruchami krvnej zrážanlivosti, autoimunitnými chorobami, cirkulačnými poruchami v končatinách, chronickým alebo akútnym ochorením pečene, obézny ľudia (BMI viac ako 30), diabetom 1. typu, dekompenzovaným diabetom 2. typu, ochorením srdca, alergiou na lidokaín.

Please reload

Tím Dermarevolta je tu k Vašim službám.

Objednajte sa už dnes!

bottom of page