
Injekcná lipolýza - Aqualyx
Injekčná lipolýza - Aqualyx - svetový štandard korekcie lokálnych tukových zásob
Čo je to Aqualyx?
Metóda intralipoterapie s použitím prípravku Aqualyx je novou technológiou neoperačnej korekcie lokálnych tukových zásob. Preparát Aqualyx je unikátny svojou bezpečnosťou, biologickou kompatibilitou a plnou vstrebateľnosťou. Obsahuje chemicky modifikovaný deoxycholát sodný, ktorý je prírodným metabolitom. Ide o jediný injekčný prípravok schopný selektívne a postupne zmenšiť objem lokálneho tuku bez poškodenia svalového tkaniva a povrchových vrstiev kože. Posobí len v mieste aplikácie bez akéhokoľvek toxického účinku na organizmus.
V akých oblastiach je možné ho aplikovať?
-
horné končatiny
-
tukové depozity v záhyboch na chrbte
-
brucho
-
boky
-
vonkajšia a vnútorná strana stehien
-
vnútorná strana kolien
-
podbradok
-
gynekomastia
-
šija
Ako ošetrenie prebieha?
Lekár si najskor zakreslí aplikačnú oblasť na tele pacienta v stoji. Potom nastáva fáza samotnej aplikácie látky injekciou do podkožia (subdermálne). Po aplikácii pacient zostáva 2 minúty pokojne ležať. Prípravok Aqualyx sa riedi s 2% lidokaínom pre zníženie bolestivosti zákroku a maximálny komfort pacienta.
Koľkokrát treba ošetrenie opakovať?
Počet sedení nie je obmedzený. Na dosiahnutie optimálneho výsledku sa odporúča opakovať sedenie 2 až 4krát. Minimálny časový odstup medzi 2 aplikáciami je 20 dní.
Aké sú odporúčania lekára po zákroku?
Ihneď po zákroku može pacient pociťovať pálenie, svrbenie, pocit tepla, začervenanie v mieste aplikácie. Nosenie elastickej kompresnej bielizne s tlakom 12 mmHg výrazne zlepšuje stav po ošetrení. Odporúča sa začať hneď po aplikácii prípravku a pokračovať po dobu 2-7 dní. Po procedúre by pacient nemal vystavovať ošetrenú oblasť priamemu teplu (expozícia slnečnému žiareniu, sauna, teplý kúpeľ atď.) po dobu 10-14 dní.
Pre koho zákrok nie je vhodný?
Zákroku by sa mali vyhnúť tehotné a kojace ženy, ľudia s lokálnou alebo systémovou infekciou v čase ošetrenia, poruchami krvnej zrážanlivosti, autoimunitnými chorobami, cirkulačnými poruchami v končatinách, chronickým alebo akútnym ochorením pečene, obézny ľudia (BMI viac ako 30), diabetom 1. typu, dekompenzovaným diabetom 2. typu, ochorením srdca, alergiou na lidokaín.