top of page

Mezoterapia

Čo je to mezoterapia a ako prebieha?

 

Ide o metódu, pri ktorej lekár mnohopočetnými mikroinjekciami vpravuje do pokožky v oblasti tváre, krku a dekoltu sterilný roztok obsahujúci zmes stopových prvkov, vitamínov, minerálních látok, antioxidantov, aminokyselín a ďalších účinných látok.

 

Aké sú účinky mezoterapie?

 

 • anti-agingový efekt (prevencia starnutia)

 • zjednotenie farebného odtieňa pleti 

 • zlepšenie hydratácie a elasticity pleti

 • stimulácia novotvorby kolagénu

 • podpora regenerácie buniek

 • pleť má oddýchnutý a zdravší vzhľad bez známok únavy

 

Je ošetrenie bolestivé?

 

Mezoterapia je minimálne bolestivé ošetrenie. Pri aplikácii sa používajú veľmi tenké a krátke ihličky. Pokiaľ je klient veľmi citlivý, existuje možnosť použiť znecitlivujúci krém alebo účinné chladenie počas zákroku.

 

Pre koho je mezoterapia určená?

 

V dnešnej dobe všetci bojujeme s nepriaznivými faktormi prostredia ako je smog, nebezpečné slnečné žiarenie, klimatizácia, nevhodné poveternostné podmienky. Niektorí z nás prispievajú k zlému stavu svojej pokožky zlozvykmi ako je fajčenie, navštevovanie solárií, nadmerné opaľovanie. Mezoterapia je veľmi účinná metóda, ktorá doslova vráti život unavenej, stresovanej pleti so stratou jasu, pružnosti a pevnosti.Vynikajúca je možnosť kombinovať mezoterapiu s inými estetickými zákrokmi ako napr. peeling, botox, výplne s kyselinou hyaluronovou, laserové ošetrenia – efekt týchto procedúr sa výrazne umocní a pokožka sa rýchlejšie zregeneruje.

 

Kto by sa mal naopak mezoterapii vyhnúť?

 

Mezoterapia nie je vhodná pre ľudí trpiacich autoimunitnými chorobami, alergiou alebo hypersenzitívnou reakciou na kyselinu hyaluronovú.Kontraindikáciou je zápal a infekcia v mieste aplikácie, tehotenstvo, dojčenie.

 

Odporúčania pred zákrokom:

 

Niekoľko dní pred plánovanou mezoterapiou je vhodné vyhnúť sa užívaniu liekov obsahujúcich kyselinu salicylovú (Aspirin, Acylpyrin...). Vysadenie ostatných liekov ovplyvňujúcich zrážanie krvi je nutné konzultovať s lekárom, ktorý ich užívanie indikoval.

 

Odporúčania pred zákrokom:

 

 • niekoľko dní pred plánovanou mezoterapiou je vhodné vyhnúť sa užívaniu liekov obsahujúcich kyselinu salicylovú (Aspirin, Acylpyrin...). Vysadenie ostatných liekov ovplyvňujúcich zrážanie krvi je nutné konzultovať s lekárom, ktorý ich užívanie indikoval

 • deň pred zákrokom ako aj  v deň vykonania samotnej mezoterapie  sa vyhnite konzumácii alkoholu

 

Odporúčania po zákroku:

 

 • vyhýbajte sa slnečnému žiareniu, denne používajte krém s ochranným faktorom SPF 50+

 • vyhýbajte sa saunovaniu, náhlym zmenám teploty, intenzívnej fyzickej námahe

 • lekár z tímu Dermarevolta presne určí plán starostlivosti vhodný pre Váš typ pleti

Please reload

Tím Dermarevolta je tu k Vašim službám.

Objednajte sa už dnes!

bottom of page