top of page

Aplikácia vlastnej plazmy do vlasovej pokožky

Čo znamená liečba vlastnou krvnou plazmou?

 

Liečba vlastnou krvnou plazmou, často nazývaná rôznymi spôsobmi ako napr. plazmaterapia, plazmoterapia, plazmalifting, PRP terapia alebo aj "dracula terapia", predstavuje vpravovanie vlastnej telesnej tekutiny pacienta – plazmy, do pokožky. Plazma predstavuje tekutú zložku krvi, v ktorej sú umiestnené rôzne krvné elementy. Je bohatá na mnohé výživné látky, vďaka čomu našla uplatnenie vo viacerých smeroch, nielen v dermatológii. Okrem liečby vypadávania vlasov sa používa aj na omladenie pokožky tváre, krku, dekoltu a rúk, a taktiež v iných odvetviach medicíny ako ortopédia a stomatológia.

Prečo sa používa na terapiu práve plazma?

Plazma za považuje za jednu z najcennejších tekutín v ľudskom tele, tzv. "elixír mladosti", nakoľko je bohatá na rastové faktory, ktoré stimulujú hojenie a obnovu tkanív. Keďže sa jedná o telu vlastný materiál, riziko alergií a ďalších nežiadúcich účinkov je minimálne.

 

Ako prebieha ošetrenie?

 

Proces ošetrenia sa začína odobratím krvi z ruky pacienta pomocou jednorazovej odberovej súpravy. Následne sa krv spracuváva pomocou špeciálnej centrifúgy, ktorá je schopná oddeliť plazmu od červených krviniek pacienta. Získaná plazma je pomocou tenkej ihly vpravovaná priamo k vlasovým folikulom pacienta (podobne ako vlasová mezoterapia), kde stimuluje regeneračné procesy a zvyšuje oxygenáciu tkanív.

Je pred ošetrením vhodná nejaká príprava?

 

Približne 24 hodín pred ošetrením je vhodné vyhýbať sa konzumácií mastných jedál a alkoholu. Pred samotným ošetrením je potrebné vypiť väčšie množstvo tekutín, čím zabezpečíme bezproblémový odber krvi na výrobu plazmy.

 

Ako často je potrebné aplikáciu vlastnej plazmy opakovať?

Ošetrenie je vhodné opakovať v pravidelných intervaloch raz za 3-5 týždňov, v závislosti od domácej liečby a ďalšej ambulantnej starostlivosti. Ako prevenciu proti vypadávaniu vlasov je možné ošetrenie absolvovať aj sporadicky, ale odporúčajú sa aspoň 3 sedenia v uvedenom intervale, po ktorom môže nasledovať dlhšia prestávka.

 

Je vhodné metódu kombinovať s vlasovou mezoterapiou?

 

Kombinácia plazmaterapie a vlasovej mezoterapie je vhodná, nakoľko sa tieto metódy spoločne dopĺňajú. Kým vlasová mezoterapia obsahuje cenný komplex výživných látok a vitamínov, ktoré môžu v ošetrovanej oblasti chýbať, vlastná plazma obsahuje telu vlastné výživné látky. Aplikáciou plazmy na požadované miesto sme schopní vlasovým folikulom dodať tieto látky vo zvýšenom množstve a zabezpečiť tým zlepšenie metabolizmu vlasovej pokožky.

 

Aké sú nežiadúce účinky dracula terapie?

 

Podobne, ako pri vlasovej mezoterapii, medzi nežiadúce účinky tejto metódy patrí sčervenanie a prípadná mierna bolesť v oblasti vpichov. Tieto príznaky zväčša vymiznú do 24 hodín od zákroku.

Please reload

Tím Dermarevolta je tu k Vašim službám.

Objednajte sa už dnes!

bottom of page