DERMAREVOLTA
Smaragdová 1, Bratislava - Jarovce, 851 10, Slovakia

  I  T: +421 917 080 080  I  E: dermarevolta@dermarevolta.com

  • Facebook - White Circle
  • Vimeo - White Circle

Aplikácia vlastnej plazmy do vlasovej pokožky

MUDr. Lucia Podhorová

Čo znamená liečba vlastnou krvnou plazmou?

 

Liečba vlastnou krvnou plazmou, často nazývaná rôznymi spôsobmi ako napr. plazmaterapia, plazmoterapia, plazmalifting a "dracula terapia", predstavuje vpravovanie vlastnej telesnej tekutiny pacienta – plazmy, do pokožky. Plazma predstavuje tekutú zložku krvi, v ktorej sú umiestnené rôzne krvné elementy. Je bohatá na mnohé výživné látky, vďaka čomu našla uplatnenie vo viacerých smeroch, nielen v dermatológii. Okrem liečby vypadávania vlasov sa používa aj na omladenie pokožky tváre, krku, dekoltu a rúk, a taktiež v iných odvetviach medicíny ako ortopédia a stomatológia.

Prečo sa používa na terapiu práve plazma?

Plazma za považuje za jednu z najcennejších tekutín v ľudskom tele, tzv. "elixír mladosti", nakoľko je bohatá na rastové faktory, ktoré stimulujú hojenie a obnovu tkanív. Keďže sa jedná o telu vlastný materiál, riziko alergií a ďalších nežiadúcich účinkov je minimálne.

 

Ako prebieha ošetrenie?

 

Proces ošetrenia sa začína odobratím krvi z ruky pacienta pomocou jednorazovej odberovej súpravy. Následne sa krv spracuváva pomocou špeciálnej centrifúgy, ktorá je schopná oddeliť plazmu od červených krviniek pacienta. Získaná plazma je pomocou tenkej ihly vpravovaná priamo k vlasovým folikulom pacienta (podobne ako vlasová mezoterapia), kde stimuluje regeneračné procesy a zvyšuje oxygenáciu tkanív.

Je pred ošetrením vhodná nejaká príprava?

 

Približne 24 hodín pred ošetrením je vhodné vyhýbať sa konzumácií mastných jedál a alkoholu. Pred samotným ošetrením je potrebné vypiť väčšie množstvo tekutín, čím zabezpečíme bezproblémový odber krvi na výrobu plazmy.

 

Ako často je potrebné aplikáciu vlastnej plazmy opakovať?

Ošetrenie je vhodné opakovať v pravidelných intervaloch raz za 3-5 týždňov, v závislosti od domácej liečby a ďalšej ambulantnej starostlivosti. Ako prevenciu proti vypadávaniu vlasov je možné ošetrenie absolvovať aj sporadicky, ale odporúčajú sa aspoň 3 sedenia v uvedenom intervale, po ktorom môže nasledovať dlhšia prestávka.

 

Je vhodné metódu kombinovať s vlasovou mezoterapiou?

 

Kombinácia plazmaterapie a vlasovej mezoterapie je vhodná, nakoľko sa tieto metódy spoločne dopĺňajú. Kým vlasová mezoterapia obsahuje cenný komplex výživných látok a vitamínov, ktoré môžu v ošetrovanej oblasti chýbať, vlastná plazma obsahuje telu vlastné výživné látky. Aplikáciou plazmy na požadované miesto sme schopní vlasovým folikulom dodať tieto látky vo zvýšenom množstve a zabezpečiť tým zlepšenie metabolizmu vlasovej pokožky.

 

Aké sú nežiadúce účinky dracula terapie?

 

Podobne, ako pri vlasovej mezoterapii, medzi nežiadúce účinky tejto metódy patrí sčervenanie a prípadná mierna bolesť v oblasti vpichov. Tieto príznaky zväčša vymiznú do 24 hodín od zákroku.

Please reload