top of page

Nadmerné potenie (hyperhidróza)

 

 

Čo je to botulotoxín a aké je jeho využitie v estetickej medicíne?

 

Ide o látku produkovanú baktériami Clostridium botulinum. Má myorelaxačné účinky, preto sa v estetickej dermatológii uplatňuje ako prevencia vzniku, ale aj terapia už existujúcich mimických vrások. Pri aplikácii v oblasti podpazušia, dlaní alebo chodidiel zablokuje nervovo-svalový prenos v oblasti potných žliaz a dokáže tak veľmi účinne zabrániť nadmernému poteniu (hyperhidróze).

 

Nie je terapia botulotoxínom nebezpečná?

 

O botulotoxíne existuje veľké množstvo mýtov. Pacienti majú často obavy , že tento jed može negatívne ovplyvniť ich zdravie. V skutočnosti platí známe: "Dosis facit venenum", teda "Dávka robí jed". V korektívnej dermatológii používame botulotoxín v minimálnej dávke, ktorá je dostatočne účinná na dosiahnutie požadovaného efektu a zároveň maximálne bezpečná pre pacienta.

 

Ako ošetrenie prebieha?

 

Botulotoxín aplikujeme tenkou ihlolu intradermálne do cieľovej oblasti. Zákrok je len minimálne bolestivý. Nástup účinku možme očakávať najskor za 48 hodín, ale na úplný efekt ošetrenia treba čakať týždeň až 14 dní.

 

Ako často je potrebné zákrok opakovať?

 

Trvanie účinku je veľmi individuálne, závisí od mnohých faktorov ako fyzická aktivita, rýchlosť odbúrania účinnej látky, počet aplikácií atď. V priemere ide o dobu 5-8 mesiacov.

 

Aké sú odporúčania po zákroku?

 

Vyhýbať sa nadmernej fyzickej aktivite, nemasírovať miesto vpichu.

Please reload

Tím Dermarevolta je tu k Vašim službám.

Objednajte sa už dnes!

bottom of page