top of page

VelaShape III

VelaShape III - celosvetový líder v neinvazívnej redukcii celulitídy a formovaní tela

Čo je VelaShape III?

VelaShape III je najnovší prístroj schválený FDA ako neinvazívna technológia na redukciu celulitídy, zmenšenie obvodu brucha a bokov a celkové spevnenie pokožky. Ošetrenie je vhodné aj na formovanie postavy po pôrode a znásobenie efektu po liposukcii.

 

Velashape III zmenšuje obvod stehien, vyhladzuje boky, tvaruje zadoček, spevňuje brucho a ostatné lokality. Výsledkom sú krajšie kontúry tela a spevnenie pokožky, vďaka ktorému sa cítite lepšie a mladšie. Prístroj Velashape III je vhodný aj na ochabnutú pokožku kdekoľvek na tele, napríklad po tehotenstve alebo rapídnom schudnutí.

Na akom princípe prístroj pracuje?

VelaShape III v sebe spája 3 účinné technológie v boji proti celulitíde, na zmenšenie obvodu a celkové spevnenie pokožky: bipolárnu rádiofrekvenciu, infračervené žiarenie a vákuovú masáž. Synergickým pôsobením týchto technológií dochádza k intenzívnemu prehrievaniu ošetrovaných tkanív vrátane tukových buniek uložených hlboko v podkoží. Zlepšuje sa tým cirkulácia krvi a zvyšuje sa bunkový metabolizmus, čo má za následok zmenšenie tukových buniek, celkový úbytok lokálne viazaného tuku a odstránenie celulitídy.

Zatiaľ čo infračervené svetlo intenzívne zohrieva tkanivá do hĺbky 3 mm, bipolárna rádiofrekvencia preniká až do hĺbky 20 mm. Použitím vákua dochádza k priblíženiu pokožky k masážnej hlavici, čo má pozitívny vplyv na precízne a účinné dodanie energie ošetrovaným tkanivám.

 

Súbežné pôsobenie infračervenej energie a rádiofrekvencie zvyšuje prietok krvi v tkanivách, stimuluje aktiváciu fibroblastov, zvyšuje metabolizmus tukových buniek a zlepšuje textúru kože. Vzniká hypertermický efekt, nastáva lipolýza a dochádza k rozpadu tukových buniek. Vákuovou masážou sa znásobuje metabolická aktivita, zlepšuje sa lymfatický obeh a znižuje sa viskozita zhlukov tukových buniek. Vákuum tiež podporuje rozšírenie ciev a uvoľňuje kyslík a živiny. Zároveň umožňuje rovnomerný ohrev v rôznych hĺbkach tkaniva.

Ako prebieha ošetrenie? Je bolestivé?

Ošetrenie je bezbolestné a dá sa prirovnať ku komfortnej hrejivej masáži. Ošetrovaná oblasť sa natrie špeciálnym patentovaným gélom a pravidelnými pohybmi masážnej hlavice prístroja dochádza k zahrievaniu podkožných tkanív. Prístroj je navrhnutý tak, aby sa prispôsobil Vašej citlivosti a stupňu komfortu. Niekoľko hodín po ošetrení môžete cítiť teplo v ošetrovanej oblasti.

Dĺžka samotného ošetrenia závisí od veľkosti ošetrovanej plochy a väčšinou sa pohybuje v rozmedzí od 30 do 60 minút na jednu lokalitu. V prípade použitia doplnkovej LED terapie, ktorá zlepšuje celkový účinok ošetrenia sa čas predĺži približne o 15 - 30 minút.

Je ošetrenie prístrojom Velashape III bezpečné?

VelaShape III je špičkový prístroj od renomovaného amerického výrobcu Syneron-Candela, schválený na použitie v zdravotníckych zariadeniach všetkými významnými svetovými organizáciami.

 

Ošetrenie je vhodné pre všetky typy a farby pokožky. Počas rozsiahleho testovania prístroja neboli zaznamenané žiadne nežiadúce účinky.

Pre koho nie je ošetrenie vhodné?

Ošetrenie neodporúčame pacientom s kardiostimulátorom a kovovými implantátmi a pri onkologických ochoreniach. Taktiež nie je vhodné pri kŕčových žilách a kožných ochoreniach v ošetrovanej oblasti. Ošetrenie sa neodporúča tehotným ženám a počas kojenia.

Koľko ošetrení je potrebné absolvovať na dosiahnutie požadovaného efektu?

Počet ošetrení je samozrejme individuálny, odvíja sa od stupňa celulitídy, telových kontúr a požiadaviek pacienta. Odporúčame však absolvovať minimálne 3 ošetrenia s časovým odstupom 10-14 dní medzi jednotlivými sedeniami.

 

VelaShape 3 má v porovnaní so svojím predchodcom VelaShape 2 viac ako dvojnásobný výkon rádiofrekvencie - až 150 W, čo v praxi znamená menší počet opakovaní na dosiahnutie optimálneho výsledku.

VelaShape - pred a po 1
VelaShape - pred a po 2
VelaShape - pred a po 3
VelaShape - pred a po 4
VelaShape - pred a po 5

Ako sa pripraviť na ošetrenie?

Pred ošetrením nie je dôležitá špeciálna príprava. Vhodné je dodržiavať pitný režim a neaplikovať na pokožku dráždivé kozmetické látky. V prípade dlhých chĺpkov je potrebné ošetrovanú oblasť vopred oholiť. Niekoľko dní pred plánovaným ošetrením je vhodné vyhnúť sa užívaniu liekov obsahujúcich kyselinu salicylovú (Aspirin, Acylpyrin, atď.).

Aká je starostlivosť po ošetrení?

Po ošetrení je nutné dôsledne dodržiavať pitný režim, minimálne 3 litre tekutiny denne (čistá voda, prípadne čaj na prečistenie lymfy). Odporúčame prijímať vitamín C v dávke 1000 mg ráno na lačno. Taktiež odporúčame vykonávať ľahkú fyzickú aktivitu. Tesne po ošetrení neodporúčame návštevu solária alebo sauny.

Tím Dermarevolta je tu k Vašim službám.

Objednajte sa už dnes!

bottom of page