top of page

Vlasová mezoterapia

Prečo zvoliť vlasovú mezoterapiu pri vypadávaní vlasov?

 

Termín mezoterapia sa v dnešnej dobe skloňuje vo viacerých oblastiach. Jednak sa jedná o účinný spôsob omladenia pokožky, jednak o možnosť podpory rastu vlasov.


Najväčšou výhodou vlasovej mezoterapie je schopnosť vpravenia účinných látok priamo do hĺbky vlasovej pokožky. Nakoľko sú vlasové folikuly ukryté hlboko v koži, týmto spôsobom ich dokážeme účinne stimulovať a dodať im potrebné živiny pre podporu a rast vlasov.

 

Čo je dôležité pred samotným ošetrením?

V ideálnom prípade by mal pacient ešte pred zahájením liečby vlasovou mezoterapiou absolvovať vstupné trichologické vyšetrenie vo vlasovej poradni, v rámci ktorého lekár presne stanoví diagnózu a na základe ktorého dokáže predvídať účinnosť liečby.

 

Ako prebieha ošetrenie?

 

Princípom vlasovej mezoterapie je vpravovanie liečebného roztoku proti vypadávaniu vlasov priamo k vlasovým folikulom pomocou tenkej ihly. Po aplikácií vlasovej mezoterapie nasleduje LED terapia, kedy pacient po ošetrení odpočíva a na ošetrovanú oblasť je aplikované liečebné svetlo, ktoré stimuluje energetický metabolizmus v bunkách.

Je ošetrenie bolestivé?

 

Ošetrenie spravidla nie je bolestivé, našou snahou je priniesť čo najväčší možný komfort pre pacienta počas samotného výkonu. Odporúčame pred ošetrením dostatočne dlhý spánok, prísť k nám s dobrou náladou a prípadné obavy konzultovať s lekárom ešte pred ošetrením, aby sme odstránili negatívny stres.

 

Čo obsahuje liečebný roztok?

 

Liečebný roztok obsahuje hlavne peptidy, minerály, koenzýmy a množstvo vitamínov. Táto kombinácia látok zabraňuje vzniku enzýmov, ktoré spôsobujú stratu vlasov a zároveň stimuluje proliferáciu vlasových buniek, čím sa umožní rast nových vlasov. Roztok tiež stimuluje cirkuláciu krvi v mieste aplikácie, čo pre vlasy zaručí optimálny prísun výživy a okysličenie vlasových folikulov.

 

Nehrozí mi pri aplikácii alergia?

 

Liečebný roztok je jedinečný komplex látok neživočíšneho pôvodu, čím sa riziko výskytu alergií výrazne znižuje.

 

Je potrebné ošetrenie opakovať?

 

Pre dosiahnutie badateľného efektu je vlasovú mezoterapiu potrebné opakovať, pričom počet opakovaní závisí od rozsahu vypadávania vlasov pacienta. Pri liečbe vlasovou mezoterapiou sa na úvod odporúča intenzifikovaná terapia v týždenných intervaloch a neskôr sa podľa dosiahnutých výsledkov prechádza na dvojtýždňové až mesačné intervaly.

 

Aké sú nežiadúce účinky vlasovej mezoterapie?

 

Medzi zriedkavé nežiadúce účinky ošetrenia patrí sčervenanie a mierna bolesť v oblasti vpichov. Tieto príznaky obvykle miznú do 24 hodín od ošetrenia.

Please reload

Tím Dermarevolta je tu k Vašim službám.

Objednajte sa už dnes!

bottom of page