Laserová epilácia

Laserová epilácia predstavuje v súčasnej dobe najúčinnejšiu metódu, pomocou ktorej vieme dosiahnuť trvalé odstránenie nežiadúceho ochlpenia v rôznych oblastiach na tele, ako aj na tvári.

Aký je rozdiel medzi epiláciou a depiláciou? Čo je to trvalá epilácia?
Často si ľudia mýlia pojmy ako epilácia a depilácia. V skutočnosti je to však veľmi jednoduché. Depiláciou môžeme nazvať akýkoľvek spôsob odstránenia chĺpkov nad povrchom pokožky, čiže napríklad holenie alebo použitie depilačného krému; je to však vždy len dočasné. Pod pojmom epilácia rozumieme odstránenie celých chĺpkov aj s ich korienkom (cibuľkou, vlasovým folikulom). Počas laserovej epilácie dochádza k trvalému odstráneniu, kedy dochádza k spáleniu celého korienka, ktorý sa už nedokáže obnoviť.

Na akom princípe funguje laserová epilácia?
Základným princípom laserovej epilácie je tzv. selektívna fototermolýza. V preklade to znamená, že väčšina svetelnej energie, ktorú epilačný laser produkuje vo forme laserového lúča sa absorbuje v tmavých, farebne výrazných tkanivách. Epilačné lasery sú navrhnuté tak, aby pôsobili na melanín – farbivo, ktoré sa nachádza v najvyššej koncentrácii práve v chĺpkoch a ich cibuľkách (vlasových folikuloch) a je zodpovedné za ich sfarbenie. Získaná energia spôsobí prudké zahriatie a následné spálenie vlasového folikulu. Spálený vlasový folikul sa už nedokáže obnoviť, chĺpok po niekoľkých dňoch vypadne a znovu už nenarastie. Na pokožke po laserovej epilácii nedôjde k žiadnemu poškodeniu.

Ktoré lokality je možné natrvalo zbaviť chĺpkov?
V Dermarevolte Vás zbavíme chĺpkov vo všetkých lokalitách, v ktorých sú neželané:

 • obočie, uši, bokombrady, vrchná pera, brada, krk, zátylok
 • ramená, podpazušie (axily), predlaktia, celé ruky,
 • hrudník, prsné bradavky, chrbát, brucho, linea alba, kríže
 • bikiny línia i bikiny komplet, zadok,
 • stehná, lýtka, predkolenia, celé nohy, kolená, priehlavky i prsty na nohách

Je potrebná špeciálna príprava pred laserovou epiláciou?
Pre bezproblémovú a čo najúčinnejšiu laserovú epiláciu je potrebné dodržať nasledovné postupy:

 1. ideálna dĺžka chĺpkov na laserovú epiláciu je 2-3 mm. Pokožka by teda mala byť posledný krát oholená žiletkou niekoľko dní pred ošetrením. Konkrétny čas závisí od toho, ako rýchlo Vám chĺpky v danej oblasti rastú.
 2. minimálne 1 týždeň pred ošetrením nepoužívajte depilačný krém.
 3. aspoň 4 týždne pred ošetrením je nutné vyhnúť sa vytrhávaniu chĺpkov, voskovaniu, alebo akejkoľvek inej forme depilácie v oblasti, ktorá sa bude ošetrovať. Počas tejto doby môžete chĺpky pokojne odstraňovať holením.
 4. pokožka nesmie byť pred laserovou epiláciou opálená. Odstup od posledného opaľovania, alebo návštevy solária by mal byť aspoň 4-6 týždňov.
 5. nepoužívajte samoopaľovacie prípravky aspoň 4 týždne pred ošetrením.
 6. v deň ošetrenia nepoužívajte v závislosti od ošetrovanej lokality antiperspiranty, deodoranty, telové mlieka, ani akékoľvek iné krémy, alebo oleje.
Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top