Liečba hyperhidrózy

Nadmerné potenie, tzv. Hyperhidróza je chronické ochorenie, ktoré sa vyskytuje ako u mužov, tak aj u žien. Hyperhidróza je nielen zdravotný, ale aj estetický problém, pretože sa človek potí viac, ako obyčajne, čo následne vedie k významnému zníženiu kvality života.

Kedy a za akých okolností Hyperhidróza vzniká?
„Hyperhidróza vzniká v dôsledku dysfunkcie autonómneho nervového systému. Táto porucha sa prejaví hyperfunkciou ekrinných potných žliaz a teda nadprodukciou potu v miestach s ich najväčšou koncentráciou ako sú chodidlá, dlane a podpazušie.“ opisuje naša lekárka MUDr. Andelová. Za príčinou vzniku hyperhidrózy sa podpisuje nielen genetická predispozícia, ale aj niektoré lieky (kyselina salicylová, sertralín, a iné). Taktiež môže byť prejavom vážneho ochorenia, ako napríklad diabetes, onkologické ochorenia, Parkinsonova choroba, ale aj kardiovaskulárne ochorenia.

Čo môže pri Hyperhidróze pomôcť?
V Dermarevolte využívame na boj proti Hyperhidróze aplikáciu Botulotoxínu. Táto neinvazívna metóda patrí k najefektívnejším metódam s dlhotrvajúcim účinkom, ktorý vydrží 6 až 9 mesiacov.
Botulotoxín aplikujeme pomocou tenkých ihiel viacerými drobnými vpichmi do oblasti dlaní, chodidiel a podpazušia, kde sa zabráni prenosu nervového vzruchu na potnú žľazu, čo má za následok redukciu tvorby potu. Samotný zákrok je len mierne bolestivý a trvá približne 30 minút. K dispozícii máme samozrejme aj anestetický krém na znecitlivenie ošetrovanej lokality, prípadne môžeme použiť chladiace kryovrecúška.

Kedy môžeme očakávať pozitívne výsledky?
Výsledný efekt sa prejaví od 2 do 14 dní. Prvých 8 hodín po zákroku je však potrené obmedziť nadmernú fyzickú aktivitu, expozíciu UV žiareniu, vyhnúť sa tepelným procedúram (bazény, sauny) a tiež konzumácii alkoholu.

Opakovanie ošetrenia je vhodné každých 5 až 8 mesiacov.

Pre koho ošetrenie nie je vhodné?
Aplikáciu botulotoxínu neodporúčame tehotným a dojčiacim ženám, taktiež pri zápalových kožných ochoreniach a alergie na botulotoxín.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top