Vstupné trichologické vyšetrenie

V Dermarevolte sa špecializujeme na problematiku nadmerného vypadávania vlasov, ktorá k nám v súčasnosti privádza stále viac ľudí.

Rozlišujeme rôzne typy padania a všetky majú svoju príčinu i priebeh. Je dôležité presne ju určiť a nič neprehliadnuť, aby vám bola nasadená naozaj efektívna liečba. Nakoľko je každé telo jedinečné aj vzhľadom na anamnézu a celkový životný štýl, z dôvodu voľby najvhodnejšej terapie odporúčajú odborníčky v trichológii ako prvý krok absolvovať dôsledné trichologické vyšetrenie.

Je nutné pred začatím liečby absolvovať toto vyšetrenie u nás, ak ste už navštívili iného odborníka?
Pohľad na pacienta a diagnostika sa môže u každého lekára líšiť, nakoľko lekár k pacientovi pristupuje na základe svojich doterajších skúseností. Vstupné vyšetrenie v našej vlasovej poradni je pre nás veľmi dôležité, nakoľko práve vďaka nemu dokážeme stanoviť správnu diagnózu a naplánovať liečbu, ktorá bude pre dané ochorenie najvhodnejšia.

Kedy budem mať výsledky?
V Dermarevolte sa môžete spoľahnúť na skúsených odborníkov v trichológii. Po úvodnom rozhovore si zakladajú na dôkladnej diagnostike, a oboznámení sa s nálezom. Výsledky máte ihneď po vyšetrení a odchádzate od nás s liečebným plánom.

Čo môžem očakávať od vyšetrenia?

  • komplexnú diagnostiku ochorení vlasov a pokožky digitálnym trichoskopom,
  • niekoľko možností individuálne nastavenej liečby s vynikajúcimi výsledkami v zastavení i v prevencii straty vlasov,
  • stanovenie vhodnej domácej liečby a plánu starostlivosti o vlasy.

,,Zameriavame sa predovšetkým na anamnézu získanú od pacienta, zbierame informácie ohľadne vzniku a priebehu jeho ťažkostí. Po úvodnej konzultácii klinicky vyšetríme  vlasy a oboznámime sa s nálezom. Nasleduje digitálna trichoskopia špeciálnou kamerou napojenou na počítač,´´ vysvetľuje priebeh vyšetrenia odborníčka v trichológii, MUDr. Silvia Andelová. 

Čo je digitálny trichoskop?
Trichoskopia špeciálnou kamerou zväčší pokožku, folikuly a jednotlivé vlasy natoľko, že umožní lekárovi pozorovanie znakov typických pre dané ochorenie a prináša cenné informácie o diagnóze. ,,Pomocou tejto digitálnej kamery sa nielen pri geneticky podmienenom vypadávaní vlasov, ale aj pri iných typoch ochorenia zameriavame na konkrétne a špecifické znaky, ktoré sú charakteristické pre jednotlivé typy vypadávania vlasov,´´ dodáva MUDr. Andelová a vymenúva napríklad postihnuté lokality, hrúbku vlasov, ich počet na jeden vlasový folikul, prítomnosť vlasových folikulov, celkový stav vlasovej pokožky.

Práve podľa príčiny sa vypadávanie vlasov prejavuje rôzne. Objaví sa buď náhle alebo vlasy strácate postupne. Postihne iba vlasy alebo prichádzate aj o ochlpenie na tele.

Ako sa na vyšetrenie pripraviť?
Pre čo najpresnejšiu diagnostiku vám odporúčame nefarbiť si vlasy aspoň 14 dní pred vyšetrením, 2 až 3 dni pred vyšetrením je vhodné vlasy neumývať a následne nepoužívať už žiadne stylingové prípravky.

Koľko času si mám na vyšetrenie rezervovať?
Nakoľko sa jedná o komplexné vyšetrenie, je treba si naň vyhradiť dostatočne dlhý čas. Štandardne trvá vyšetrenie približne 60 až 90 minút. Našou snahou je, aby boli zodpovedané všetky vaše otázky a aby ste za tento čas porozumeli príčine svojho problému a odporúčaniam či postupom liečby.

Aké sú možnosti terapie?
Liečba straty vlasov je ambulantná i domáca. Metódy sa často kombinujú a dopĺňajú s vynikajúcimi výsledkami.  U pacientov, ktorí dodržiavajú stanovený terapeutický plán, máme veľmi vysokú účinnosť liečby. Pri liečbe alopécií pristupujeme ku komplexnej starostlivosti. Sledujeme najnovšie odporúčané postupy liečby a spôsoby, ako si poradiť s padaním vlasov a ako zlepšiť ich kvalitu. V Dermarevolte prinášame preto viacero druhov terapie pre podopru rastu a zastavenie padania vlasov:

  • vlasová mezoterapia
  • aplikácia vlastnej plazmy do vlasovej pokožky
  • liečba progenitorovými bunkami – Regenera Activa
  • lokálna liečba kortikoidmi (Diprophos)

Aká je úspešnosť liečby vypadávania vlasov?
U pacientov, ktorí dodržiavajú stanovený terapeutický plán máme vysokú úspešnosť liečby a prvé výsledky je zvyčajne vidieť po 2-3 mesiacoch.

Naozaj potrebujem pomoc odborníka alebo ešte počkať?
Z každej vlasovej cibuľky rastú v ideálnom stave dva až tri vlasy. Človek príde denne bežne o 50 až 100 vlasov. Nepostrehnete to, nakoľko prirodzeným procesom za ideálnych podmienok stále pribúdajú nové. No ak vás dlhodobo trápi vypadávanie väčšieho množstva vlasov, návštevu lekára sa určite neoplatí odkladať. ,,Špeciálnou zväčšujúcou kamerou uvidíme, ktoré folikuly sú postihnuté či z nich vlas vyrastá alebo je už folikul úplne vyčerpaný. Tam už zasiahnuť nedokážeme. Čím skôr zastavíme padanie a vhodnou liečbou podporíme rast nových, tým ľahšie sa vyhneme rapídneho úbytku vlasov či trvalej plešatosti,´´ vysvetľuje doktorka Andelová.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top