Chemický peeling

Chemický peeling – Exfoliácia

Skratkou AHA sa označujú ovocné, odborne alfa-hydroxy kyseliny. Používajú sa v rôzne vysokých koncentráciách, a vzhľadom na to majú niekoľko účinných schopností. Exfoliujú, teda urýchľujú proces obnovy kožných buniek tým, že povrchovú vrstvu pokožku zbavujú odumretých buniek. Redukujú maz, no zároveň napomáhajú zvýšeniu prirodzenej hydratácie, sťahujú póry, eliminujú pigmentácie, vyrovnávajú farbu pleti a vypínajú ju. Vo vyššej 70%-nej koncentrácii sú aktívnou zložkou chemických pílingov. Tie však patria do rúk dermatológov.

V omnoho nižších koncentráciách sú súčasťou kozmetiky, a okrem stiahnutia pórov plnia napríklad aj funkciu podpory tvorby kolagénu. V produktoch na domáce použitie nájdete nízke koncentrácie týchto kyselín, no ani s nimi to nepreháňajte a dbajte na následnú starostlivosť, predovšetkým v podobe aplikácie krému s vysokým SPF, a to počas celého roka.

S čím mi chemický píling odkáže pomôcť?
Chemický píling eliminuje výrazné nedokonalosti pleti ako akné, rozšírené póry ale aj postakné a hyperpigmentácie, celkovo zlepšuje štruktúru pleti.

Zverte sa odborníkom v dermatológii. Naše lekárky na základe skúseností zhodnotia potrebnú výšku koncentrácie kyselín vzhľadom na stav vašej pleti, bezpečne a účinne aplikujú aj ich silnejšie pomery pre rýchlejší a výraznejší efekt. Nedostatkom skúseností možno ľahko napáchať veľa škody, čo vám za to určite nestojí.

Môžem prísť na ošetrenie kedykoľvek počas roka?
Chemický píling aplikujeme výlučne počas chladných mesiacov od jesene do zimy, nakoľko pokožku je nevyhnutné chrániť pred slnečným žiarením.

Ako viem, ktorý druh pílingu bude pre mňa najlepší?
Ideálne urobíte, ak si u nás najskôr dohodnete úvodnú konzultáciu. Odborník zváži vaše preferencie, stav pokožky a navrhne vám najvhodnejší druh pílingu. Navyše, vy taktiež získate presnejšiu predstavu o priebehu ošetrení i následnej starostlivosti.

  • Povrchové chemické pílingy – obsahujú alfa a beta hydroxykyseliny, ktoré pôsobia na úrovni zrohovatenej vrstvy. Pleti dodajú žiarivý vzhľad a hydratáciu. Regenerácia je rýchla, olupovanie pokožky minimálne a tento druh pílingu vás neobmedzí v sociálnych aktivitách.
  • Stredne hlboké pílingy – prenikajú na úroveň základnej, regeneračnej vrstvy. Eliminujú povrchové vrásky, epidermálne hyperpigmentácie, keratózy a sú tiež veľmi efektívne v boji proti akné. Vyžadujú dlhší čas regenerácie. Intenzívne sa pleť začne olupovať približne na 3.deň po zákroku a popasujete sa s ním v priemere tri dni.
  • Pílingy zasahujúce tzv. hraničnú zónu – stimulujú vrchné vrstvy papilárnej dermy, výrazne podporujú tvorbu kolagénu a elastínu.
  • Hĺbkové pílingy presahujúce do dermy – liečia lentiginózu, solárnu keratózu, melasmu, riešia pehy a povrchové vrásky.
  • Hĺbkové pílingy pôsobiace na úrovni papilárnej až retikulárnej dermy – poradia si aj s hlbokými hyperpigmentáciami a vráskami, poklesnutou a ochabnutou kožou. Regenerácia si vyžaduje viac trpezlivosti.
Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top