Dermatologické vyšetrenie

Čo môžem očakávať od dermatologického vyšetrenia v Dermarevolte? 

Mnohé kožné ochorenia sú diagnostikované podľa typického vzhľadu. Skúsenosti sú v diagnostike a liečbe kožných ochorení kľúčové, a na tie sa u nás môžete bezpochyby spoľahnúť. A taktiež na dôkladnosť našich odborníčiek, ktoré nič nenechajú na náhodu. Koža je taktiež v mnohých prípadoch zrkadlom našich vnútorných orgánov, cez ktoré sa hlásia, ak s nimi niečo nie je v poriadku. Na dermatologické vyšetrenie si preto naše lekárky vyhradzujú dostatok času na to, aby vám odporúčanou liečbou nepomohli len povrchovo eliminovať viditeľný problém a nepríjemné pocity s ním spojené. Vyšetrenie je komplexné a v Dermarevolte si môžete byť istí, že urobíme všetko pre zistenie skutočnej príčiny vašich ťažkostí. Pripravte sa preto na otázky o vašej anamnéze, predchádzajúcich vyšetreniach, iných, možných súvisiacich príznakoch, ale tiež o vašej životospráve a návykoch. 

Je možné u vás v prípade potreby absolvovať ďalšie odbery či stery? 

Samozrejme. V mnohých prípadoch sú laboratórne výsledky pre presnú diagnostiku a ďalšie nastavenie efektívnej liečby vždy smerodajné. Nemusíte chodiť nikam inam. Vzorky odoberieme u nás a odošleme do kvalifikovaného pracoviska. Hneď ako dostaneme do rúk výsledky, budeme vás informovať o ďalšom postupe. 

Robíte testy na alergie? 

V Dermarevolte je možné podstúpiť testy na odhalenie vinníka kontaktnej alergie. Ide o bezbolestné epikutánne testy formou náplastí obsahujúcich látky, ktoré pri kontakte s pokožkou môžu spôsobovať svrbenie, začervenanie či vyrážky. 

Testy na potravinové alergie u nás nie je možné vykonať. Je potrebné sa na ne objednať do ambulancie alergiológa.

Fototerapia je trendom v liečebných postupoch psoriázy, rôznych foriem ekzému, ale aj areátnej alopécie a vitiliga. Ide o terapiu, zmiernenie prejavov špecifických kožných ochorení pôsobením ultrafialového svetla UVB, PUVA, rôznych vlnových dĺžok. 

Na klinike máme k dispozícii špičkový kabínkový žiarič a tiež svetelné tyče vo forme ,,hrebeňa“ pre presné zacielenie ťažšie dostupných miest na tele.

Môžem sa objednať priamo na fototerapiu alebo potrebujem vyšetrenie?
Konzultácia s dermatológom je potrebná pre stanovenie individuálneho liečebného plánu a presného rozpisu dávok fototerapií, ktorých úspešnosť závisí aj od ich pravidelnosti. Nie je problém s nimi začať ihneď po vyšetrení. 

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top