Injekčná liečba kortikoidmi (Diprophos)

Pri akých vlasových ochoreniach sa odporúča absolvovať lokálnu injekčnú terapiu kortikoidmi?
Ochorenia vlasov a vlasovej pokožky sa podľa medzinárodných kritérií delia na jazviace a nejazviace procesy. Najmä pri jazviacom procese vypadávania vlasov, ktorého príčinou je lokalizovaný zápal, je cieľom tento zápal potlačiť. Ak by pretrvával, viedlo by to k pokročeniu ochorenia, k trvalému a nezvratnému procesu zničenia vlasových folikulov a ich nahradeniu jazvou.

Musím prísť najskôr na vyšetrenie?
Áno, pred začiatkom terapie je dôležité absolvovať trichologické vyšetrenie v našej vlasovej poradni. Dôležité je pre správne stanovenie diagnózy a zhodnotenie vášho celkového zdravotného stavu.

Ako sa ošetrenie vykonáva? Je bolestivé?
Po dôkladnej dezinfekcii ošetrovaného ložiska vpravujeme kortikosteroidné liečivo v požadovanom množstve prostredníctvom tej najtenšej ihly. Bolestivosť zákroku je preto minimálna.

Musím prísť opakovane?
Viac vám povieme na trichologickom vyšetrení, ktoré aplikácii Diprophosu predchádza. Liečbu vám musíme nastaviť  individuálne podľa stavu a progresu ochorenia.

Mám očakávať nežiaduce účinky?
Najčastejšie sa stretávame s miernou bolestivosťou a sčervenaním, ktoré súvisia s injekčnou aplikáciou terapeutickej látky.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top