Mechanické čistenie pleti

Súčasťou starostlivosti o problematickú pleť je okrem uvedených metód taktiež pravidelná profesionálna kozmetická starostlivosť. V Dermarevolte sa môžete aj v tomto smere spoľahnúť na profesionálku so zdravotníckym vzdelaním a lekársku kozmetiku. Pravidelné čistenie pleti je základným a nutným predpokladom pre udržanie čistej a zdravej pokožky.

Ako mi môže odborné kozmetické čistenie pomôcť?
Popri poctivej každodennej domácej starostlivosti  o pleť si najmä tá problematická vyžaduje aspoň raz mesačne profesionálne kozmetické ošetrenie. Základným pilierom je hĺbkové mechanické čistenie. Ošetrením dokážeme pleť šetrne vyčistiť do hĺbky. V kozmetickej praxi používame produkty, ktoré sú koncentrované a účinné.

Ďalej doplnková LED terapia účinkuje vďaka pôsobeniu svetla do určitej hĺbky. Pri liečbe akné najčastejšie používame  modré a červené žiarenie. Opäť sa vraciame už k trošku zabudnutej ozónovej terapii, ktorá je však veľmi účinná, má protizápalový účinok a výborne dezinfikuje pleť po ošetrení. Vďaka nej potlačíme zápalové procesy. Pomocou týchto metód dokážeme dosiahnuť dlhodobé zlepšenie vzhľadu a stavu pleti.

Pomôže mi používanie séra  s obsahom kyselín proti zápalovým procesom?
Aj domácu starostlivosť o pleť s vami bezpochyby skonzultujeme a poradíme s výberom produktov vhodných pre váš typ a stav pleti. Sérum patrí k doplnkovej starostlivosti. Obsahuje koncentrované zložky a výrazne znásobuje účinok krémov. Zložky ako kyselina salicylová, kyselina azealová, kyselina glykolová majú protizápalové účinky. O správnom výbere je dôležité poradiť sa s profesionálom, pretože nie každá zložka je vhodná na daný typ akné a môže dokonca spôsobiť zhoršenie stavu pleti.

Ako stiahnuť rozšírené póry?
Štruktúru pleti možno upraviť pravidelnou exfoliáciou. Odumreté bunky odstraňujeme najčastejšie mechanickou cestou, pomocou peelingu. Mali by sme s nim zaobchádzať veľmi opatrne.  Ak už peeling používate, vyberajte si jemný, s malými čiastočkami a pleť s ním jemne masírujte. Rozhodne nedrhnite. Exfoliácia na chemickej báze patrí do rúk kozmetičky, vo vysokých percentách do rúk lekára. Neváhajte a opýtajte sa nás počas ošetrenia alebo konzultácie.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top