Odstránenie znamienok

Dôvody na odstránenie znamienok môžete mať buď estetické, znamienko vám môže zavadzať, zachytávať sa o oblečenie, alebo sa vám jednoducho nemusí páčiť. V druhom prípade vás k tomuto kroku privedie odporúčanie lekára po dôkladnej kontrole dermatoskopom. Ak máte z tohto zákroku obavy uisťujeme vás, že sú zbytočné. Sami budete prekvapení, ako rýchlo, bezbolestne a elegantne vás ich v Dermarevolte zbavíme. Zveríme vás do rúk skúseného plastického chirurga.

Obavy z jazvy?
Váhate či zvoliť chirurgickú excíziu alebo elegantné odstránenie laserom, ktoré sľubuje minimálne stopy? Možno vám pomôže odpoveď  nášho odborníka:  ,,Laser dokáže naozaj odstrániť útvary bez badateľnej stopy. Problémom je, že znamienko úplne spáli. Nedostanete tak z neho žiadnu vzorku, ktorá sa po chirurgickej excízii posiela na histologické vyšetrenie. Iba v prípade, že by bolo výrazne vystupujúce a vyskytovalo sa nad úrovňou kože, no takýchto typov je podstatne menej. Avšak laserom by sa mali odstraňovať iba útvary, pri ktorých je stopercentná istota, že sú v poriadku a nejavia žiadne známky nebezpečného potenciálu malígnej formy,´´ vysvetľuje MUDr. Miroslav Mendel.  Je preto rozumné, objednať sa najskôr na prehliadku znamienok k dermatológovi.

V čom vás uistí?
Histologické vyšetrenie je podľa jeho slov potrebné pre dva veľmi dôležité faktory, ktoré sa v laboratóriu zisťujú. Výsledky ukážu, o presne aký útvar išlo, no čo je ešte dôležitejšie, či bol vyňatý kompletne, do poslednej možnej bunky, ktorá by mohla byť pozitívna, a mohla by sa začať ďalej nekontrolovateľne množiť.

Na čo pri objednávaní nezabudnúť?
Ak užívate lieky, ktoré riedia krv, je nutné na to upozorniť, a vysadiť ich v závislosti od druhu liečiva štandardne 10 dní pred zákrokom. Pri niektorých novších liekoch postačia 3 – 4 dni. V prípade poruchy zrážanlivosti krvi je to podľa plastického chirurga komplikovanejšie:  ,,Vyžaduje sa vyjadrenie hematológa, aby sme nedospeli k situácii, že krvácanie rany nebudeme schopní v ambulancii zastaviť.´´

Je zákrok bolestivý?
Samotného chirurgického výberu znamienka sa obávať nemusíte. Prebieha ambulantne a vďaka podaniu lokálneho anestetika sa nemusíte obávať bolesti. V prípade, že ste na konkrétne anestetikum alergickí, je nutné o tom lekára upozorniť ešte pri rezervácií termínu.

Ako ma zákrok obmedzí?
Náš plastický chirurg vás po zákroku poučí o všetkých potrebných opatreniach týkajúcich sa starostlivosti po odstránení znamienka. Hojenie nie je komplikované. Po týždni si miesto prelepíte, stehy vám odstránime po siedmich až štrnástich dňoch odo dňa excízie, v závislosti od lokality i rozsahu rezu. Kožu je následne potrebné chrániť pred slnkom a aj po zahojení používať krém s ochranným faktorom.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top