Frakčná mikroihličková rádiofrekvencia

Frakčná mikroihličková rádiofrekvencia je založená na efektívnej samoobnovovacej schopnosti pokožky. Ide o neinvazívny spôsob produkcie nového kolagénu v pokožke a celkového napnutia a omladenia pleti, čím dochádza k vyhladeniu nepravidelnosti pleti a ošetreniu vrások.

Avšak, tieto mikroihly sú účinné nielen voči estetickým nedokonalostiam, ale aj dermatologickým. Veľkú úlohu zohrávajú pri ošetrení nepekných jaziev a stôp po akné, hyperpigmentových škvŕn, rozšíreným pórom, či striám a tiež ošetruje stopy po popáleninách.

Ako prístroj Vivace funguje?
Počas procedúry sa do pokožky tzv. perom vkladajú veľmi tenké mikroihličky pod uhlom 90 stupňov, ktoré prenikajú priamo ku kolagénovým vláknam. Lekár si dokáže na prístroji nastaviť presnú hĺbku a rýchlosť prieniku ihličiek, v závislosti od konkrétneho ošetrenia. Pre ešte výraznejší efekt tejto terapie, je možná kombinácia s vlastnou plazmou alebo sérom s kyselinou hyalurónovou.

Samotný efekt je porovnateľný s frakčným laserom, či chemickým peelingom, avšak s výrazne kratšou dobou hojenia a vyššou bezpečnosťou. Mechanizmus hojenia drobných vpichov je prirodzený proces. V prvej fáze dochádza k zápalovej reakcii (1-3 dni), nastáva chemotaktická odpoveď buniek a proliferácia fibroblastov. Aktivujú sa trombocyty. Počas druhej fázy (3-5 deň) pokračuje proliferácia fibroblastov, monocytov a keratinocytov. Vytvára sa základ nového tkaniva a nových kolagénových vláken. V tretej fáze (5-20 deň) sa uvoľňujú rastové faktory a fibroblasty uvoľňujú kolagén

Starostlivosť o pleť po zákroku
Bezprostredne po zákroku Vašu pleť ošetrí lekár. Odporúčame umývať pleť čistou vodou alebo micelárnou vodou určenou pre citlivú pleť. V deň zákroku neodporúčame používať krém s chemickým UV filtrom, aby do pokožky neprenikli do hĺbkových vrstiev kože. Je však potrebné vyhýbať sa slnku aspoň 10 dní, avšak nasledujúce dni môžete svoju pleť chrániť pred slnkom krémom s ochranným faktorom 50+. Prvé 3 dni môže byť pokožka napätá, preto ju niekoľkokrát denne hydratujte vhodným hydratačným krémom alebo sérom s kyselinou hyalurónovou.

Aký počet ošetrení je potrebné absolvovať?
Je to veľmi individuálne, celkový počet závisí od diagnózy, ktorú liečime. Minimálne je však vhodné absolvovať 3 ošetrenia.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top