Aplikácia botulotoxínu

Čo je to botulotoxín a na čo sa využíva?
Ide o látku produkovanú baktériami Clostridium botulinum. Má myorelaxačné účinky, preto sa v estetickej dermatológii uplatňuje ako prevencia vzniku, ale aj terapia už existujúcich mimických vrások. Botulotoxín je nepriateľom vrások, ale aj nadmerného potenia. Dočasne blokuje prenos nervových vzruchov, z nervových zakončení na mimické svaly v aplikovanej oblasti, čím potláča aktivitu mimických svalov.

Najčastejšie ošetrované lokality sú čelo, okolie očí, ale pri nadmernom potení (hyperhidróze) je tiež účinný aj v oblasti podpazušia, dlaní a chodidiel.

Môže botulotoxín ohroziť moje zdravie?
O botulotoxíne existuje veľké množstvo mýtov. V korektívnej dermatológii používame len minimálnu dávku botulotoxínu, ktorá predstavuje 1000-krát menšie množstvo, ako dávka toxická pre ľudský organizmus a preto je táto metóda bezpečná.

Ako ošetrenie prebieha?
Aplikácii botulotoxínu sa vôbec nemusíte obávať. Citlivejším klientom radi ponúkneme  anestetický krém, ktorý znecitlivie ošetrovanú oblasť. Na aplikáciu botulotoxínu používame veľmi tenké ihličky, ktorými aplikujeme botulotoxín do mimických svalov. Počas ošetrenia  venujeme maximálny dôraz nielen na pohodlie klienta, ale aj na samotnú aplikáciu botulotoxínu, preto ošetrenie trvá približne 40 minút, čo však závisí najmä od ošetrovanej oblasti.

Účinok botulotoxínu môžeme očakávať najskôr o 48 hodín, avšak úplné rozvinutie efektu sa prejaví o 14 dní od aplikácie.

Ako často je potrebné ošetrenie opakovať?
Trvanie účinku je veľmi individuálne. Závisí od množstva faktorov, ako napríklad mimická aktivita, rýchlosť odbúrania účinnej látky, atď. V priemere ide však o domu 4- 8 mesiacov. V Dermarevolte preferujeme prirodzený vzhľad, preto odporúčame radšej častejšie opakovania aplikácii pre zachovanie jemnej mimiky tváre.

Čomu je potrebné sa vyhnúť po ošetrení?
Bezprostredne po aplikácii botulotoxínu sa 4 hodiny nepredkláňajte a neležte. Je tiež dôležité aktívne precvičovať mimické svaly, aby sa dostavil čo najlepšie želaný účinok. Po dobu 3 dní je potrebné vyhýbať sa fyzickej aktivite, tiež vynechať saunu, solárium, masáže tváre a wellness všetkých druhov aspoň na 2 týždne. Jemné začervenanie, prípadne modrinky vymiznú do niekoľkých dní.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top