Aplikácia vlastnej plazmy

Aplikácia vlastnej plazmy

Môžete sa tiež stretnúť s názvami plazmaterapia, plazmalifting, PRP terapia alebo aj ,,dracula terapia“. Do pokožky vpravujeme vašu vlastnú plazmu. Považovaná je za jednu z najcennejších tekutín v ľudskom tele ,,elixír mladosti“.

Predstavuje tekutú zložku krvi, v ktorej sú umiestnené rôzne krvné elementy. Plazma je bohatá na trombocyty, obsahuje vysoké koncentrácie telu vlastných výživných látok, a to rastových faktorov, bielkovín, vitamínov. Stimuluje procesy regenerácie, hojenie, obnovu tkanív a zvyšuje oxygenáciu.

Okrem liečby vypadávania vlasov sa využíva aj na omladenie pokožky a v ďalších odvetviach medicíny ako ortopédia a stomatológia.

Ako ju získavate a ako prebieha ošetrenie?
Po odbere vašej krvi skúmavky vložíme na spracovanie do špeciálnej centrifúgy, kde sa plazma oddelí od červených krviniek. Získaná plazma je pomocou malej tenkej ihličky vpravovaná priamo k vlasovým folikulom, kde stimuluje regeneračné procesy, zvyšuje okysličenie tkanív a postará sa o zlepšenie metabolizmu pokožky vlasov.

Ako sa mám na ošetrenie pripraviť?
Približne 24 hodín pred ošetrením by bolo najlepšie, aby ste sa vyhli konzumácii mastných jedál a pitiu alkoholu. Pred samotným ošetrením je potrebné vypiť väčšie množstvo tekutín, čím zabezpečíme bezproblémový odber krvi na výrobu plazmy.

Je potrebné ošetrenie opakovať?
Ošetrenie je vhodné opakovať v pravidelných intervaloch raz za 3 až 5 týždňov. Závisí to od nastavenej domácej liečby a ďalšej ambulantnej starostlivosti. Ako prevenciu proti vypadávaniu vlasov je možné ošetrenie absolvovať aj sporadicky, ale odporúčame aspoň 3 sedenia v uvedenom intervale, po ktorom môže nasledovať dlhšia prestávka.

Môžem sa stretnúť s nežiaducimi účinkami?
Keďže sa jedná o telu vlastný materiál, riziko alergií a ďalších nežiaducich účinkov je minimálne. Podobne, ako pri vlasovej mezoterapii, medzi nežiaduce účinky tejto metódy patrí sčervenanie a prípadná mierna bolesť v oblasti vpichov. Tieto príznaky zväčša vymiznú do 24 hodín od zákroku.

Účinky a ideálna kombinácia s mezoterapiou
Kombinácia plazmaterapie a vlasovej mezoterapie je vhodná, nakoľko sa tieto metódy spoločne dopĺňajú. Kým vlasová mezoterapia obsahuje cenný komplex výživných látok a vitamínov, ktoré môžu v ošetrovanej oblasti chýbať, vlastná plazma obsahuje telu vlastné výživné látky. Aplikáciou plazmy na požadované miesto dokážeme vlasovým folikulom dodať tieto látky vo zvýšenom množstve a zabezpečiť zlepšenie metabolizmu vlasovej pokožky.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top