Blefaroplastika

Čo je to Blefaroplastika?
Blefaroplastika je operačné omladenie očných viečok, pri ktorom sa z očného viečka odstráni prebytočná koža, prípadne sa podľa potreby redukujú tukové vačky, ktoré tvoria mäkké lôžko pre oko v očnej dutine. Zbavíte sa tzv. smutného pohľadu a pocitu ťažkých očí. Operácia je vhodná nielen z estetického, ale aj zo zdravotného hľadiska, vzhľadom na vekom sa zvyšujúcu ťažobu očí. Prvé príznaky sú viditeľné už po 30. roku života, kedy dochádza k strate elasticity kože a na viečkach vznikajú nadbytky kože. Vďaka blefaroplastike Vaše oči opäť omladnú a pocítite výrazné odľahčenie viečok.

Ako dlho vydrží efekt omladenia očných viečok?
Po operácii vydrží vzhľad Vašich očí 7 – 12 rokov. Samozrejme u každého je to individuálne.

Ako sa mám na operáciu pripraviť?
Samotná operácia je jednoduchý zákrok, na ktorý nie je potrebná špeciálna príprava. V prípade, že užívate lieky obsahujúce acetylsalicyl (Acylpyrín, Anopyrin, Warfarín), je potrebné ich 14 dní pred zákrokom vysadiť. Pacienti užívajúci lieky na zrážanlivosť krvi, by mali tento zákrok skonzultovať s lekárom.

Ako prebieha samotná operácia?
Operácia prebieha ambulantne v lokálnej anestézii a počas celého zákroku sa okrem anestetickej injekcie nemusíte obávať žiadnej bolesti. Pred samotným zákrokom si náš skúsený chirurg pomocou špeciálneho merítka označí množstvo kože, potrebné na odstránenie. Zákrok trvá od 1,5 do 2 hodín. Výsledok je viditeľný v priebehu 2-3 týždňov.

Čo ma čaká po operácii?
Po operácii sa rany prelepia tenkou náplasťou, prikladá sterilné krytie, ktoré sa opäť náplasťou prilepí ku koži. Pacient nemá zakryté oči a nie je obmedzené jeho videnie. Dva dni po operácii je potrebný pokojový režim, vhodné je tiež prikladanie studených obkladov na očné viečka. Odporúčame neležať vodorovne, ale ideálne v polosede. Týždeň po zákroku Vám náš chirurg odstráni stehy a následne sa môžete vrátiť do bežného života. Po dobu 2 mesiacov by sa jazva nemala vystavovať slnečnému žiareniu, inak by mohla jazva stmavnúť. Ak je nevyhnutné vystavovať jazvu slnečným lúčom skôr, odporúča sa použiť krém s vysokým UV filtrom.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top