Regenera Activa

Liečba progenitorovými bunkami (Regenera Activa)

Rednúce vlasy môžete zachrániť ak zakročíte včas. Počuli ste už o vysokoúčinnej metóde, ktorá dokáže zastaviť stratu vlasov, navodiť rast nových a dokonca zlepšiť ich kvalitu? Ide o momentálne najpokročilejšiu a najefektívnejšiu metódu spomedzi dostupných terapií. Nemusíte sa pritom obávať nežiaducich reakcií. Využíva totiž superschopnosti buniek vlastného tela. 

Pre koho má terapia najväčší zmysel?
Pre ľudí s geneticky podmienenou stratou vlasov. Tú prezrádzajú typické lokality – kúty, parietálna oblasť, vertex hlavy. ,,Tu nám digitálny trichoskop odhalí postupné zmenšovanie vlasových folikulov. Pozorujeme rozličnú hrúbku jednotlivých vlasov poprípade prítomnosť prázdnych vlasových folikulov,´´ vysvetľuje odborníčka v trichológii, MUDr. Silvia Andelová znaky androgenetickej alopécie, ktorá je najrozšírenejšou príčinou straty vlasov.

Práve u pacientov, ktorí si vypočujú túto diagnózu evidujeme najradikálnejšie pozitívne výsledky po liečbe Regenera Activa. Za týmto zložitým názvom je celkom jednoduchá, no priam zázračne pôsobiaca terapia progenitorovými bunkami.

Potenciál ich využitia v medicíne je obrovský. V súčasnosti prebiehajú výskumy zamerané napríklad na využitie progenitorových buniek pri výstavbe srdcových chlopní, krvných ciev a tkanív tvoriacich elektrický vodivý systém srdca.

Na našej klinike využívame progenitorové bunky v trichológii na liečbu androgénnej alopécie mužov aj žien a v estetickej medicíne na prirodzenú regeneráciu pokožky, vyhladenie vrások a spevnenie starnúcej pleti. Uplatnenie tiež nachádzajú pri liečbe jaziev, jazvičiek po akné a popálenín.

Spája sa terapia s rizikami či nežiaducimi reakciami?
,,Progenitorové bunky sú potomkami kmeňových buniek s úžasnými schopnosťami a využitím v modernej medicíne. Dokážu sa premeniť na akýkoľvek typ bunky, a v mieste ich zavedenia zregenerovať tkanivá. Napríklad vlasovú cibuľku do štádia, aby z nej opäť mohol vyrásť zdravý vlas. Aplikáciou do vlasovej pokožky sa zregenerujú vlasové folikuly, zastaví sa vypadávanie, navodí rast nových, a zjavné je aj zlepšenie kvality vlasov,´´ popisuje terapiu doktorka Andelová.

Pred všetkými ostatnými druhmi liečby má terapia Regenera Activa niekoľko veľkých pozitív. Je časovo nenáročná, bolestivosť minimálna a doba rekonvalescencie krátka. Čo je okrem efektu najdôležitejšie, nenesie takmer žiadne riziká, keďže pri aplikácii využívame len vlastné tkanivo bez pridania akýchkoľvek chemických látok.

Ako tieto zázračné bunky získavame?
Z vlasovej pokožky pacienta. Tkanivo približne o veľkosti 2,5 milimetra sa odoberá punch biopsiou z oblasti, ktorá nie je postihnutá stratou vlasov a vlasové folikuly sú tu najkvalitnejšie. Lekárovi ju pomôže určiť digitálny trichoskop. Najčastejšie ide o miesto  v zadnej časti hlavy za uchom.

Získané tkanivo sa vloží do prístroja so špeciálnou jednorazovou separačnou skúmavkou, ktorá tvorí srdce celého systému. Vďaka unikátnemu patentovanému dizajnu dokáže bunky separovať čisto mechanicky, a teda bez pridania akýchkoľvek ďalších látok a chemikálií, čím sa zachováva veľmi vysoká vitalita buniek.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top