Vlasová mezoterapia

Vlasová mezoterapia je jednou z možností liečby vypadávania a podpory rastu vlasov. Najväčšou výhodou tejto terapie je schopnosť vpravenia účinných látok priamo do hĺbky vlasovej pokožky. Nakoľko sú vlasové folikuly ukryté hlboko v koži, týmto spôsobom ich dokážeme účinne stimulovať a dodať im potrebné živiny pre podporu a rast vlasov.

Ako ošetrenie prebieha?
Do vlasovej pokožky jemnými drobnými ihličkami vpravujeme koktail vitamínov, minerálov, koenzýmov, stopových prvkov, peptidov, antioxidantov, aminokyselín a ďalších účinných látok. Ich kombinácia v liečebnom roztoku bráni tvorbe enzýmov spôsobujúcich stratu vlasov. Zároveň tento elixír stimuluje rast nových. Navyše stimulujeme cirkuláciu krvi v mieste aplikácie, čo pre vlasy zaručí optimálny prísun výživy a okysličenie vlasových folikulov.

Po aplikácií vlasovej mezoterapie nasleduje 10-minútová LED terapia, počas ktorej budete odpočívať pri terapeutickom svetle zacielenom na ošetrovanú oblasť. Stimuluje energetický metabolizmus v bunkách.

Bude ma to bolieť? Ako sa mám pripraviť?
Ošetrenie spravidla nie je bolestivé, našou snahou je priniesť čo najväčší možný komfort pre pacienta počas samotného výkonu. Odporúčame pred ošetrením dostatočne dlhý spánok, prísť k nám s dobrou náladou a prípadné obavy konzultovať s lekárom ešte pred ošetrením, aby sme odstránili negatívny stres.

Čo je dôležité pred samotným ošetrením?
V ideálnom prípade by ste pred zahájením liečby vlasovou mezoterapiou mali absolvovať vstupné trichologické vyšetrenie vo vlasovej poradni, v rámci ktorého lekár presne určí príčinu vašich problémov a dokáže tak vyhodnotiť účinnosť liečby práve u vás.

Nehrozí mi pri aplikácii alergia?
Liečebný roztok je jedinečný komplex látok neživočíšneho pôvodu, čím sa riziko výskytu alergií výrazne znižuje.

Je potrebné ošetrenie opakovať?
Áno, pre dosiahnutie badateľného efektu je vlasovú mezoterapiu potrebné opakovať. Počet ošetrení je individuálny. Závisí od rozsahu vypadávania vlasov práve u vás. Pri liečbe vlasovou mezoterapiou sa na úvod odporúča intenzívna terapia v týždenných intervaloch,  neskôr sa podľa dosiahnutých výsledkov prechádza na dvojtýždňové až mesačné intervaly.

Má mezoterapia nežiaduce účinky?
Zriedkavo sa môže objaviť sčervenanie a mierna bolesť v oblasti vpichov. Tieto príznaky obvykle miznú do 24 hodín od ošetrenia.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top