Vyšetrenie znamienok

Vyšetrenie znamienok v Dermarevolte
Vedeli ste, že rakovina kože je jediná viditeľná? Iba za rok sú na svete diagnostikované až 3 milióny nezhubných prípadov a viac ako 132-tisíc nebezpečných zhubných kožných melanómov. Sledovanie aj tých najmenších zmien, ktoré sa s vašimi znamienkami udejú je nesmierne dôležité pre ich včasnú detekciu. Tie nebezpečné sa môžu objaviť aj u vás. Prevencia pravidelným skríningom u dermatológa aspoň raz ročne je to najmenej, čo pre seba v tomto smere môžete urobiť.  Rizikové a atypické znamienka je nutné odborne kontrolovať každé tri mesiace.

Skontrolujete mi naozaj všetky znamienka?
Naša klinika vám ponúka onkodermatologickú prehliadku ručným dermatoskopom, ale aj možnosť vyšetrenia detailných zmien podozrivých znamienok najmodernejším digitálnym dermatoskopom. Dávame si záležať a behom jednej komplexnej prehliadky vám pozorne skontrolujeme znamienka na celom tele.

Prečo digitálny dermatoskop?
Digitálna dermatoskopia pomáha zachytiť včasné formy rakoviny kože. Zaznamená aj najmenšie zmeny, ktoré by nám pri vyšetrovaní ručným dermatoskopom mohli uniknúť. Znamienko môže byť zväčšené až 200x. Snímky sú archivované. Umožňuje to sledovať zmeny veľkosti, farby a tvaru v čase. Pri pravidelných kontrolách vie lekár určiť, či má znamienko malígny potenciál. Kontrola znamienok prostredníctvom digitálneho dermatoskopu má význam hlavne pre pacientov s mnohopočetnými a dysplastickými melanocytárnymi névami s celoživotným rizikom vzniku zhubného melanómu. Ak by sme natrafili na nejasný nález, jednoduchým kliknutím dokážeme snímku névu odoslať kolegom dermatológom po celom svete.

Odhalila kontrola podozrivé znamienka?
Ak počas kontroly znamienok odhalíme rizikovú léziu, nemusíte chodiť nikam inam. Priamo na našej klinike vám ponúkame možnosť chirurgického odstránenia s následným histologickým vyšetrením, ktoré je dôležitou bodkou uistenia sa o vašom zdraví.  Znamienka vám samozrejme odstránime aj na vaše požiadanie, bez predchádzajúcej kontroly dermatológom, napríklad z estetických dôvodov.

Dermarevolta je tu k Vašim službám.

OBJEDNAJTE SA UŽ DNES

Top